Батьківська сторінка

Шановні батьки!

Доводимо до Вашого відома, що з 01 по 31 березня 2015 року

на сайті Комунального вищого навчального закладу

"Харківська академія неперервної освіти"

будуть проведені Інтернет-збори, щодо майбутніх першокласників.

Запрошуємо до участі всіх бажаючих.

ПРОФЕСІЯ “БАТЬКІВСТВО”

Ставши татом чи мамою, кожен з нас починає замислюватись, як правильно виховати свою дитину. Спостерігаючи за тим, як зростають «квіти нашого життя», ми, як дбайливі садівники, доглядаємо за ними, застосовуючи при цьому різні засоби та методи. Звичайно, нам хочеться отримати найкращий результат при найменших зусиллях та затратах. Але чи всім таке вдається? Щоб стати професіоналом у тій чи іншій справі, ми не один рік навчаємось в інститутах, стаючи бакалаврами, спеціалістами, магістрами, докторами наук, після чого стажуємося, практикуємося, набираємося досвіду. А у сім’ях? Одружились – і стали батьками. Ніхто ж не навчає етиці сімейних відносин, премудростям виховання дітей. У кращому випадку завзятіші мами знайдуть «розумні» книги і почнуть втілювати у життя ідеї їхніх авторів.

Батьківська похвала – це засіб розвитку добрих якостей і стимулятор бажань юної душі. Схвальне слово підвищує в очах дитини цінність її хорошої поведінки. Варто частіше говорити дітям, що вони молодці і в них обов’язково все вийде. За конкретні речі дитину необхідно хвалити максимально щиро. Ніяких маніпуляцій та пустих лестощів! Діти тонко відчувають фальш.

Потрібно постійно цікавитись життям вашого чада, його переживаннями, страхами, інтересами. Наша увага і підтримка змотивують сина чи доньку не опускати руки в складній ситуації, продовжувати розпочату справу. Як варіант, перед якоюсь серйозною подією можна наперед обіграти з дитиною її поведінку в очікуваній ситуації. Тоді легше пройде перший день у дитсадку, екзамен буде успішно зданий, а виступ на концерті зірве шквал аплодисментів.

Більше довіряйте своїй дитині. Якщо вона знатиме, що тато покладається на неї, а мама вірить в її сили і здібності, то постарається вас не підвести. Навіть якщо вона й не впорається із завданням – навчіться правильно реагувати. Дошкульна фраза «я так і знала, що ти знову не зможеш» нічого доброго до процесу виховання не додасть. Тому дайте відчути вашій дитині, що ви її любите і цінуєте, незалежно від її вчинків чи дій. Читання моралі не завжди дає результат. Можна вдаватися до гумору, що інколи буває ефективнішим. Дуже важливо гратись з дітками, жартувати. Освітлюйте посмішкою кожен день життя ваших синів та дочок.
Та, мабуть, найбільше згуртовує батьків і нащадків співучасть. Хочемо такої єдності – мусимо навчитись розуміти переживання дитини, ставити себе на її місце, сміятись із нею радісною та сумувати з сумною. Тоді діти будуть довіряти нам, шукатимуть поради у нас, а не в друзів. А ще важливо дотримуватись обіцянок, підтверджувати свої слова особистим прикладом.
Є ще дуже багато засобів впливу на дитину. Хтось заохочує до правильної поведінки подарунками, хтось нагороджує за досягнення поставленої цілі, а ще хтось багато спілкується зі своїми чадами. Звичайно, за один день наші діти ідеальними не стануть. Але наша постійна, наполеглива праця і безумовна любов до них допоможуть їм вирости достойними людьми.

"На допомогу батькам"

ЧИТАЙТЕ ДІТЯМ КАЗКИ!

У дітей, як і в дорослих, є різні проблеми. Куди ж подіти відчуття, що переповнюють дитину? Тут на допомогу поспішає казка.

Оптимальний вік для казок — 4—9 років. До 4 років дитина не усвідомлює їх, а діти, яким більше дев'яти років, втрачають ігровий інтерес, тому і виховувати їх слід по-іншому, не казками.

Такі казки, як «Колобок», «Теремок» тощо, дуже прості, щоб розв'язувати будь-яку емоційну проблему. Їх психологічний сенс і користь для дитини — підготувати малюка до сприйняття складніших творів. Дитина вчиться послідовно сприймати події, це ніби підготовка її пам'яті та уваги. Недаремно в казках є безліч повторів. Але такі казки можуть стати корисними і для старших дітей, у яких простежується гіперактивність, нестійкість уваги, їх дії нецілеспрямовані, імпульсивні. Якщо батьки з такими дітьми читатимуть і програватимуть подібні казки, негативні прояви можуть значно зменшитися — ігри і побутова діяльність дитини стануть упорядкованішими.

Щоб пропрацювати емоційні проблеми, потрібні складніші казки: про Буратіно, Чіполіно, Карлсона, народні казки з Бабою Ягою і Змієм Гориничем. Та їх мало просто прочитати дітям, треба обов'язково програвати. При цьому дитина має спробувати себе в різних ролях, побути й Івасиком, і Бабою Ягою. Подумки, стаючи на місце Баби Яги, вона не так її боятиметься, бо та стане зрозумілішою.