Правове виховання для кожного громадянина України

Я МАЮ ПРАВО ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА

Правове виховання дітей дошкільного віку - складова створення системи безперервної освіти і виховання нового покоління громадян

«Діти немайбутні особи; вони вже особи. Діти – істоти, в душах яких відкриваємо зародок всіх думок і відчуттів, які хвилюють нас, і підростанням цихзародків треба керувати з ніжністю».  (Януш Корчак)

Основні завдання правового виховання:

v   Виховувати в кожній дитині відчуття власної гідності, значущості, упевненості в собі.

v   Дати уявлення про права і обов'язки дитини.

v   Виховувати  у дітей кращі  людські якості: чесність, порядність, скромність, сміливість, доброзичливість, організованість, дисциплінованість, самостійність, відповідальність, прагнення до  досягнення мети, відчуття відповідальності.

v   Формувати уявлення про сім'ю, рід. Виховувати поважливе відношення до рідних, старших. Вчити берегти честь сім'ї, її традиції.

v   Виховувати любов до рідного краю. Розширювати уявлення дітей про Батьківщину, людях які представляють її. Розповідати про історичніподії, традиції українського народу. Познайомити з державними  символами.

v   Поглибити  інтерес до праці дорослих, бережливе відношення до результатів роботи, бажання допомагати  тим, хто працює, формувати свідоме відношення до своїх обов'язків в дитячому садку і сім'ї. Виховувати відчуття відповідальності за доручену справу.

v   Виробляти у дітей навики ефективного спілкування із старшими, однолітками, молодшими дітьми. Виховувати уміння знаходити рішення в конфліктних ситуаціях.

Нормативно-правові акти з питань захисту прав дитини

Конвенції

Конвенція ООН про права дитини

Європейська конвенція про усиновлення дітей (переглянута)