Інформація лікаря-фтизіатра

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

У комунальному закладі "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №232 комбінованого типу Хаківської міської ради" працює на 0,5 ставки лікар-фтизіатр Каліновська Валентина Володимирівна. Кожного вівторка проводиться поглиблений огляд дітей всіх вікових груп, а дітей санаторних груп, які знаходяться в ДНЗ згідно напрвлень ДПТВ №6 два рази на рік ведеться прийом лікаря-фтизіатра за адресою:

Прийом лікаря-фтизіатра Орджонікідзевського району
адреса: м.Харків, вул.Потебні,1
Регістратура: тел.706-02-90

Години прийому:

Понеділок 09.00-12.00

Вівторок 13.00-16.00

Четвер 13.00-16.00

П"ятниця 09.00-12.00

Туберкульоз - інфекційне захворювання людини, тварини, риб, яке викликане бактерією туберкульозу (паличкою Коха).

Туберкульоз не має "адреси", "посади", не має "паспорта", не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для всіх.Туберкульозом може захворіти кожен!

В Україні в 1995 році зареєстрована епідемія туберкульозу.Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,4% населення України.

Як вберегтися від туберкульозу.
1. Якщо Ви більше 2 тижнів почуваєтеся погано, Вас турбує кашель, маєте знижений апетит, підвищену температуру тіла, пітливість особливо вночі, задуху, кровохаркання НЕГАЙНО зверніться до свого дільничного лікаря-терапевта.Головне - вчасно звернутися за допомогою!
2. Чим раніше виявлений туберкульоз, тим більше шансів у хворого на повне одужання.
3. Своєчасно виявлений хворий, що одержав повноцінне лікування, через 6-8 тижнів не є джерелом інфекції. Вчасно розпочате лікування є запорукою повного вилікування.
Категорично забороняється переривати лікування!
4. При порушенні режиму лікування хвороба переходить у хронічну форму, яку вилікувати дуже важко.
5. Навіть коли людина почуває себе добре, варто один раз на 2 роки пройти флюорографічне обстеження.
6. Один раз на рік флюораграфічно обстежуються особи з так званої "групи ризику" щодо туберкульозу.
7. Щоб не захворіти на туберкульоз в умовах епедімії необхідно повноцінно харчуватися , не мати шкідливих звичок, займатися спортом, загартовуватися, проводити більше часу на свіжому повітрі, утримувати квартиру в чистоті, часто провітрювати, дотримуватися особистої гігієни.
8. Провокують захворювання зловживання дієтами, захоплення вегетаріанством.
9. Уникайте покупок тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження (особливо на стихійних ринках). Строго дотримуватися правил особистої гігієни при використанні молока та м'яса, надійно піддавайте їх термічній обробці.
Найкраща профілактика туберкульозу - здоровий спосіб життя:
Відмовтесь від шкідливих звичок (виявлено, що із 100 хворих туберкульозом легенів - курили 95).
Дотримуйтесь правил особистої гігієни, утримуйте житло в чистоті.
Повноцінно харчуйтеся.
Уникайте нервово - психічних перевантажень, стресових ситуацій.
Дотримуйтесь активного способу життя, загартовуйтесь.
Частіше спілкуйтеся з природою.
Найдієвішим методом профілактики туберкульозу серед дітей визнано щеплення вакциною (БЦЖ), яке проводиться в пологовому будинку. А потім роблять повторні щеплення в 7 та 14 років.

Будьте здорові!!!